مسابقه بزرگ کتابخوانی "من زنده ام"

با سلام. شما می توانید پوستر این مسابقه کتابخوانی را در تابلو بسیج مدرسه خود نصب کنید

و با مطالعه توضیحات زیر، در صبحگاه مدرسه در مورد این مسابقه کتابخوانی توضیح دهید.

http://upload.afsarejavan.com/uploads/14150226741.jpg

برای دریافت پوستر با کیفیت قابل چاپ کلیک کنید

 مجمع ناشران انقلاب اسلامی با همکاری و همیاری بیش از 20نهاد، اقدام به برگزاری مسابقات کتاب‌خوانی «کتاب و زندگی» در سراسر کشور کرده است. این سلسله مسابقات هر دوماه یک‌بار با محوریت یک کتاب برگزار می‌شود که اولین دوره آن، با کتاب «من زنده‌ام» به قلم خانم معصومه آباد، از اول محرم آغاز و تا اربعین حسینی ادامه دارد.

 

* جایزه ویژه برای دختران 17ساله

این مسابقات با هدف ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی در سراسر کشور اجرا می‌شود که به منظور ترغیب مخاطبان و ایجاد انگیزه برای مطالعه آن، جوایز متعددی از جمله 50سفر عتبات عالیات، 50سفر مشهد مقدس، 100سکه بهار آزادی و بیش از دو میلیارد ریال جایزه نقدی و غیرنقدی در نظر گرفته شده است. همچنین جایزه ویژه‌ای برای شرکت‌کنندگان دختر 17ساله اختصاص یافته است.

 

* روش‌های تهیه کتاب

علاقه‌مندان می‌توانند کتاب «من زنده‌ام» را از کتاب‌فروشی‌ها و فروش‌گاه‌های محصولات فرهنگی سراسر کشور، دفاتر نمایندگی مقام‌ معظم رهبری در دانشگاه‌ها، مؤسسات فرهنگی‌مردمی، دفاتر انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان تهیه کنند.

تماس با تلفن 021-63487 و یا ارسال عدد یک به سامانه پیامکی 10001661 از راه‌‌های دیگر خرید کتاب است.

با مراجعه به  سایت مسابقه به نشانی KetabZendegi.ir هم می‌توان نسخه الکترونیکی کتاب را دانلود و مطالعه کرد. سایت پاتوق کتاب نیز کتاب را به صورت اینترنتی به فروش می‌رساند و با پست یا پیک به دست مخاطبان می‌رساند.

قابل ذکر است که به منظور رفاه حال شرکت‌کنندگان، آخرین چاپ کتاب «من زنده‌ام» در شمارگان بالا و به قیمت استثنایی 8500 تومان (چاپ قبلی کتاب 20هزارتومان قیمت داشت) به چاپ رسیده است.

 

* شرکت در مسابقه

سؤالات مسابقه بصورت تراکت در مراکز فروش و مکان‌های تهیه کتاب ارائه می‌شود و همچنین در سایت مسابقه قابل دسترسی است. شرکت کنندگان جواب سؤالات 20گانه را از طریق پیامک به دبیرخانه ارسال می‌کنند که البته پیش از آن باید برای شرکت در مسابقه در سایت کتاب و زندگی ثبت‌نام کرده باشند.

توضیحات کامل نحوه شرکت در مسابقه و اطلاعات مورد نیاز در سایت KetabZendegi.ir قابل دسترسی است.

 

* جایزه استثنایی: لذت خواندن کتاب

کتاب «من زنده‌ام» مجموعه خاطرات خانم معصومه آباد از روزهای کودکی تا زمان اسارتش در اردوگاه‌های رژیم بعث عراق است. وی روزهای ابتدایی جنگ در سن 17سالگی به مدت هزار و یک‌شب به اسارت در آمد و خاطرات او اکنون کتاب خواندنی «من زنده‌ام» را شکل داده است.

هفده سال دارد فقط؛ هفده سال! دخترِ جوانی است، شوخ و شنگ، آفتاب و ماهتاب‌ندیده؛ عزیزِ دل پدر و محبوب مادر. هفده سال دارد فقط، که جنگ شروع می‌شود؛ هنوز از تاب و تب انقلاب نیفتاده که عراق حمله می‌کند به خاک کشورش. هفده سال دارد که وارد هلال احمر می‌شود تا به برادران هم‌رزم‌اش کمک کند؛ هفده سال دارد که توی جاده ماهشهر به آبادان اسیر می‌شود. هفده سال دارد که می‌شود اسیر جنگی! شهرزاد قصه‌گو، هزار و یک شب توی چنگال دیو گرفتار می‌شود.

«من زنده‌ام» قصه نیست؛ روایتی است واقعی از روزهای اسارت معصومه آباد در عراق.

این مسابقه با همکاری مجمع ناشران انقلاب اسلامی، سازمان صداوسیما، نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، سازمان تبلیغات اسلامی، حوزه هنری، بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس، نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، کانون‌های فرهنگی هنری مساجد سراسر کشور، معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری تهران، سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، معاونت فرهنگی سپاه پاسداران، معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود.

*تقریظ رهبر انقلاب بر کتاب «من زنده‌ام»

بسم‌الله الرحمن الرحیم
کتاب را با احساس دوگانه‌ی اندوه و افتخار و گاه از پشت پرده‌ی اشک، خواندم و بر آن صبر و همت و پاکی و صفا، و بر این هنرمندی در مجسّم کردن زیبائیها و زشتیها و رنجها و شادیها آفرین گفتم. گنجینه‌ی یادها و خاطره‌های مجاهدان و آزادگان، ذخیره‌ی عظیم و ارزشمندی است که تاریخ را پربار و درسها و آموختنی‌ها را پرشمار میکند. خدمت بزرگی است آنها را از ذهنها و حافظه‌ها بیرون کشیدن و به قلم و هنر و نمایش سپردن.
این نیز از نوشته‌هائی است که ترجمه‌اش لازم است. به چهار بانوی قهرمان این کتاب بویژه نویسنده و راوی هنرمند آن سلام میفرستم.
۹۲/۷/۵

کتاب «من زندهام» خاطرات دوران چهار ساله‌ی اسارت خانم معصومه آباد در زندان‌های رژیم بعث صدام است. روایت کتاب از دوران کودکی نویسنده آغاز و با بیان بخش‌های مهمی از نوجوانی وی ادامه پیدا می‌کند. کتاب، با بیان نقش و تأثیر انقلاب اسلامی بر زندگی و شخصیت خانم آباد به دوره‌ی دفاع مقدس، اسارت و آزادی او و سه بانوی آزاده‌ی دیگر، به پایان می‌رسد. این کتاب را «انتشارات بروج» منتشر کرده است.

پیش از این موسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی در همایش‌های جداگانه‌ای به ترتیب از کتاب‌های «نورالدین پسر ایران»، «پایی که جا ماند» و «لشکر خوبان» تقدیر نموده و یادداشت‌ها و تقریظ‌های رهبر انقلاب اسلامی را رونمایی کرده بود.

ارسال نظر