معرفی کتاب | خاک های نرم کوشک

http://upload.afsarejavan.com/uploads/14266101231.jpg

http://bayanbox.ir/st/images/download_icon/download_2.pngبرای دریافت سایز اصلی طرح اینجا کلیک کنید

http://farsi.khamenei.ir/image/ver2/li_star_2.gif توضیحات بیشتر در مورد کتاب در ادامه مطلب

کتاب “خاکهای نرم کوشک” مجموعه ای است برای نشان دادن گوشه ای از زندگی سراسر شگفتی و حماسه سردار رشید اسلام، “شهید حاج عبدالحسین برونسی” از زبان خانواده و دوستان و همرزمان این شهید بزرگوار.

http://farsi.khamenei.ir/image/ver2/li_star_2.gif چند روز قبل از عملیات بدر، بارها شهید برونسی، به مناسبت های مختلف از شهادتش در عملیات قریب الوقوع بدر خبر می دهد. گاهی آنقدر مطمئن حرف می زند که می گوید: اگر من در این عملیات شهید نشدم، در مسلمانیم شک کنید! و چند روز بعد، همان طور هم می شود.

از این دست وقایع عجیب، در زندگی شهید برونسی بارها و بارها رخ داده است. در ظاهر امر، او کارگری بنا است که در دوران قبل از انقلاب، رنج و شکنجه بسیاری را در راه اسلام تحمل می کند، و در دوران بعد از انقلاب هم، که زمینه برای رشد او فراهم می شود، چنان لیاقتی از خود نشان می دهد که زبانزد همگان می گردد و نامش حتی به محافل خبری استکبار جهانی نیز کشیده می شود، و سردمداران کفر برای سر او جایزه تعیین می کنند. اما در باطن امر رمز موفقیت و رستگاری او، عبودیت و بندگیِ بی قید و شرط آن شهید والامقام است در مقابل حق و حقیقت.

http://farsi.khamenei.ir/image/ver2/li_star_2.gif کتاب “خاکهای نرم کوشک” مجموعه ای است برای نشان دادن گوشه ای از زندگی سراسر شگفتی و حماسه سردار رشید اسلام، “شهید حاج عبدالحسین برونسی” از زبان خانواده و دوستان و همرزمان این شهید بزرگوار. شهید برونسی با شروع جنگ، در همان روزهای اول، به جبهه روی می آورد و بخاطر رشادت و لیاقتی که از خود نشان می دهد، مسئولیت های مختلفی را برعهده او می گذارند که آخرین مسئولیت او، فرماندهی تیپ هجده جواد الائمه (علیه السلام) است، که قبل از عملیات خیبر عهده دار آن می شود و با همین عنوان نیز در عملیات بدر، مرثیه سرخ شهادت را نجوا می کند.

جنازه مطهر این شهید با توجه به آرزوی قلبی خود او در این زمینه مفقود الاثر می شود و پس از ۲۸ سال، در ایام فاطمیه سال ۱۳۹۰به آغوش خانواده اش بر می گردد و با شکوه تمام در مشهد مقدس تشییع می گردد.

http://farsi.khamenei.ir/image/ver2/li_star_2.gif در سال ۱۳۸۵ رهبر معظم انقلاب در جمع فیلم سازان و کارگردانان سینما و تلویزیون در ضمن بیاناتشان از شهید برونسی یاد میکنند و همگان را به خواندن این کتاب توصیه می فرمایند:

” الان چند سالی است که کتاب هایی درباره سرداران و فرماندهان باب شده و می نویسند، بنده هم مشتری این کتاب ها هستم و می خوانم؛ بعضی از این ها را من خودم از نزدیک می شناختم؛ آنچه درباره شان نوشته شده، روایت های ساده و بسیار تکان دهنده است – این هم حالا آدم می تواند کم و بیش تشخیص بدهد که کدام مبالغه آمیز است و کدام صادقانه است- آدم می بیند برخی از این شخصیت های برجسته، حتی در لباس یک کارگر به میدان جنگ آمده اند، این اوستاعبدالحسین برونسی، قبل از انقلاب یک بنَا بود و با بنده هم مرتبط بود؛ شرح حالش را نوشته اند، من توصیه می کنم و واقعا دوست می دارم شما ها بخوانید؛ اسم این کتاب “خاک های نرم کوشک” است؛ قشنگ هم نوشته شده است…”

این کتاب عنوان پرتیراژترین کتاب دفاع مقدس را به خود اختصاص داده و هم اکنون به چاپ ۱۴۷رسیده است.

ارسال نظر